USŁUGI

USŁUGI

Young therapist giving muscle training for elbow joint at clinic

Jakie świadczymy usługi

Dom opieki w Senior City oferuje opiekę w różnych formach oraz okresach, w zależności od stanu zdrowotnego seniorów. W zależności od formy pobytu i stanu zdrowia seniora, zakres oferowanych usług może być zróżnicowany i wynika z przygotowywanych przez nasz personel długoterminowych programów rozwoju i utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej.

I. OPIEKA STACJONARNA

W ramach stacjonarnej opieki całodobowej, oferujemy fachową opiekę pielęgnacyjną, medyczną, rehabilitacyjną przez całą dobę. W ramach całodobowej opieki stacjonarnej zapewniamy:

 • miejsce w pokoju mieszkalnym – w zależności od wyboru oraz stanu psychicznego i fizycznego seniora, w pokojach jedno-, dwu-, lub trzyosobowych, z kompletnym wyposażeniem, TV, Wi-Fi, odrębną dla każdego pokoju łazienką, systemem przywoławczym, w pokojach i łazienkach, bez barier architektonicznych,
 • windę,
 • całodobowe wyżywienie, przygotowywane według wskazań i zaleceń lekarskich, dietetyków, przy zachowaniu możliwości dokonywania wyboru przez naszych podopiecznych z oferty gastronomicznej,
 • opiekę opiekunów domu seniora
 • opiekę pielęgniarską
 • opiekę lekarską
 • opiekę rehabilitacyjną
 • opiekę psychologa
 • zajęcia terapii zajęciowej
 • zajęcia grupowe oraz indywidualne wg zracjonalizowanego planu utrzymania i rozwoju sprawności ruchowej i umysłowej mieszkańców domu seniora
 • stały dostęp do kapliczki
 • dostęp do wspólnej kuchni
 • możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych,
 • wycieczki,
 • spotkania integracyjne,
 • aktywne i bierne uczestnictwo w zespołach muzycznych, teatralnych, tanecznych,
 • dostęp do restauracji, kawiarni,
 • sale rehabilitacyjne,
 • gabinety zabiegowe i lekarskie
 • salę fitness,
 • salę koncertową
 • salę balową
 • bibliotekę z czytelnią
 • klub filmowca z ogólnodostępnym własnym kinem seniora
 • komfortowe warunki pobytu w całym obiekcie oraz na zabytkowym dziedzińcu Dworu Biskupiego

II. OPIEKA CZASOWA

Nie zawsze pomoc naszym najbliższym wiązać się będzie z potrzebą stałego wsparcia w formie opieki stacjonarnej. Życie w XXI wieku wymaga od nas podjęcia obowiązków poza naszym stałym miejscem zamieszkania lub po prostu nasze prywatne sytuacje życiowe postawią nas przed koniecznością wyboru: rodzina, czy praca. W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest pobyt w mieście seniora w okresie, jaki jest niezbędny dla załatwienia spraw wymagających od czasowego pobytu poza domem. Co więcej, pobyt czasowy w naszym domu opieki będzie okazją do poprawy stanu zdrowia pensjonariusza, wykonania fachowych badań, ewentualnego skorygowania profilu leczenia oraz po prostu spotkań w towarzystwie rówieśników, wolontariuszy, artystów, poetów, pisarzy, ogólnej poprawy stanu fizycznego.

Nasz personel dołoży wszelkich starań, by podczas pobytu czasowego w domu opieki Wasi najbliżsi mieli najlepszą z możliwych opiekę i korzystali z oferty, jakiej być może nie mogą otrzymywać na co dzień. Opieka krótkookresowa to, poza doraźną pomocą w sytuacjach życiowych, okazja do poprawy stanu zdrowia seniora, jego sprawności fizycznej oraz ustalenia zasad opieki nad seniorem w najbliższym czasie.

III. OPIEKA REHABILITACYJNA

Dom opieki miasta seniora w Nysie to idealne miejsce na rehabilitację nie tylko dla osób w wieku podeszłym, ale dla wszystkich osób, wymagających fachowej pomocy i opieki w ramach rehabilitacji, jaka jest często jest niezbędna,  a do której dostęp nie zawsze jest zapewniony.

Nasz personel, sprzęt, specjalistyczne sale oraz doświadczenie, w połączeniu z atrakcyjnością zabytkowego Dworu Biskupiego i jego oferty rekreacyjnej, pozwolą na komfortowe spędzanie czasu podczas okresu rehabilitacji. Rehabilitacja wcale nie musi oznaczać wyłącznie mozolnych ćwiczeń i monotonii. W domu opieki miasta seniora możliwe jest odzyskiwanie sprawności psychoruchowej z maksymalna dozą relaksu i komfortu.Z całą pewnością prowadzenie procesu rehabilitacyjnego w warunkach komfortowego i atrakcyjnego otoczenia pod okiem fachowej i doświadczonej kadry, przebiegać będzie bez zbędnego stresu i monotonii.

IV. POMOC OPIEKUŃCZA

Dom opieki Senior City oferuje osobom starszym usługi w zakresie pomocy opiekuńczej, obejmującej:

 • zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych osób starszych,
 • opieka higieniczna seniorów,
 • pielęgnacja, w tym pielęgnacja określana przez wskazania lekarskie
 • zapewnianie bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze domu opieki Senior City dostosowywane są do potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności naszych podopiecznych. Najatrakcyjniejsza w kraju oferta bytowa naszego domu opieki zapewnia mieszkańcom miasta seniorów dostęp do kultury, sztuki, aktywności, rozrywki, ale i bezpośrednie kontakty z rówieśnikami i wolontariuszami w różnym wieku. Dzięki pobytowi w domu opieki Senior City, skutecznie walczymy z problem wykluczenia społecznego osób starszych oraz wymagających stałej lub czasowej opieki.

V. POBYTY WYPOCZYNKOWE

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do organizacji pobytu wypoczynkowego, jak w mieście seniora Dworu Biskupiego w Nysie. Zarówno samo miasto Nysa, zasłużenie zwane śląskim Rzymem, tworzącego przez ponad 500 lat Księstwo Nyskie, jak i szczegółowa oferta komfortowego i luksusowego Dworu Biskupiego, gwarantują wypoczynek i wygodę na miarę wymagań turystów XXI wieku. Luksusowy Hotel Court Park, restauracje, kawiarnie, kluby, sala balowa, sala koncertowa, przepiękny dziedziniec  z tysiącem roślin, pergoli, fontannami, rzeźbami, a wszystko otoczone fosą i to w samym centrum Nysy.Pobyt wypoczynkowy w mieście seniora nie wiąże się przy tym z koniecznością wydatkowania środków pieniężnych, z jakimi często spotkać się można w innych pałacach czy dworach. Nasza oferta przystępna jest cenowo na każda kieszeń. Zachęcamy do kontaktu, pomożemy Co zaplanować Twój pobyt w śląskim Rzymie już na rok 2017

VI. POBYT W CELU POPRAWY ZDROWIA

Senior City to najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących miejsca łączącego funkcje rehabilitacyjne z wypoczynkiem. Kompleks zabytkowych obiektów Dworu Biskupiego w Nysie to centrum rehabilitacji zdrowotnej oraz opieka i oferta kulturalna na miarę XXI wieku. Profesjonalnie przygotowane sale rehabilitacyjne, sale fitness, gabinety zabiegowe, profesjonalny sprzęt, doświadczona kadra opiekuńcza, rehabilitacyjna i medyczna, jak również współpraca z jednostkami specjalistycznymi, w połączeniu z historycznymi wnętrzami, dbałością o szczegóły aranżacji i doboru zastosowanych materiałów, pozwolą naszym gościom w pełni korzystać z pobytu w mieście seniora, a przy tym uczestniczyć w licznych wydarzeniach i zajęciach kulturalnych, a nawet rozrywkowych. Poprawa stanu zdrowia to również dbałość o zdrowie psychiczne oraz relaks w miejscu gwarantującym spokój, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Senior City łączy te funkcje w miejscu wyjątkowym, historycznym i nowoczesnym jednocześnie.

VII. OPIEKA NAD OSOBAMI Z DEMENCJĄ

Dzięki współpracy z jednostkami specjalistycznymi, przystosowanie historycznych wnętrz Dworu Biskupiego do potrzeb osób starszych oraz cierpiących na demencję, stało się możliwe w największym z możliwych zakresie. Dzięki temu opieka nad osobami z demencją w domu opieki miasta seniora spełnia wymagania osób potrzebujących fachowej pomocy każdego dnia. Nasz personel na co dzień zatroszczy się o zaspakajanie potrzeb osób starszych i z demencją, mając do dyspozycji duże większe możliwości techniczne i personalne od ośrodków mniejszych lub pozbawionych współpracy z podmiotami wyspecjalizowanymi w opiece nad osobami starszymi. Likwidacja barier architektonicznych, nowoczesne systemy przywoławcze i monitoringu, indywidualne podejście do problemów każdego pensjonariusza oraz doświadczenie i stałe podnoszone kwalifikacje personelu opiekuńczego, dają rodzinom osób starszych poczucie bezpieczeństwa i komfortu w tych trudnych chwilach.

VIII. OPIEKA NAD OSOBAMI Z CHOROBĄ ALZHEIMERA

Zbyt często mamy do czynienia z chorobą Alzheimera oraz zbyt często rodziny osób dotkniętych tym schorzeniem stają się bezradne w obliczu codziennych problemów osób na nią cierpiących. Personel domu opieki miasta seniora w Nysie, dzięki współpracy z Wydziałem Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, oraz aktywnej współpracy z wolontariuszami, gotowymi każdego dnia poświęcać swój czas i energię osobom cierpiącym i wymagającym pomocy, zapewni najlepszą pomoc i opiekę osobom starszym dotkniętym chorobą Alzheimera. System monitoringu, systemy przywoławcze, nowoczesne oznakowania, cz w końcu doświadczony i pełen empatii personel zadbają o najlepszą z możliwych opiekę i pomoc. Stała fachowa opieka, cierpliwość i zrozumienie w otoczeniu stworzonym specjalnie dla seniorów to najlepsze z możliwych rozwiązań tak dla naszych pensjonariuszy jak i ich rodzin, w sytuacji, kiedy rodzina nie jest w stanie samodzielnie nieść pomoc najbliższym.

Zapytaj o szczegóły: