Nysa miasto przyjazne seniorom

Nysa miasto przyjazne seniorom

szczęśliwe miasto

Nysa, Śląski Rzym, miasto pełne historii na każdym kroku, znane było do tej pory przede wszystkim z cennych zabytków, fortyfikacji oraz pięknych kościołów. Jezioro Nyskie to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku nad wodą i pięknych widoków, do tego profesjonalni przygotowane ścieżki i trasy rowerowe prowadzące przez historyczne szlaki turystyczne. Nysa to przede wszystkim miasto przyjazne seniorom jak żadne inne. Aktywność i sukcesy organizacji seniorów w Nysie to nie tylko zasługa wyjątkowej architektury, ale i świadomej konsekwentnej polityki miasta oraz świadomości, że seniorzy w co raz większym stopniu mają realny wpływ na etos każdego z miast w którym mieszkają.

W Nysie działają liczne kluby i stowarzyszenia seniorów, skupiające już liczone w tysiącach członków i uczestników eventów, akcji i wydarzeń, organizowanych przez cały rok. Nysa, to również przykład świetnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, skupiającego ludzi żądnych wiedzy, ciekawych i nietuzinkowych, nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się oferta DPS Nysa oraz Dziennego Domu Pobytu.

Seniorzy znajdują w Nysie nie tylko swoje miejsce w Senior City, ale korzystają z licznych udogodnień, zniżek i akcji oferowanych przez miasto.

Liczne spotkania, wydarzenia kulturalne, konkursy, festiwale, organizowane w Nyskim Domu Kultury, czy przez UTW lub organizacje i stowarzyszenia wypełniają każdy dzień jesieni życia mieszkańców Nysy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla seniorów miasta Nysa:

http://www.ndk.nysa.pl/

http://www.pwsz.nysa.pl/utw/

http://www.nysa.eu/strona-1567-rada_seniorow.html

http://ndk.nysa.pl/index.php/wydarzenia/item/691-iii-nyska-senioriada

http://www.nysa.eu/aktualnosc-6931-dzien_seniora_w_nysie.html