JAK ZAMIESZKAĆ

JAK ZAMIESZKAĆ

przeprowadzka

Co zrobić, by zamieszkać w domu opieki Senior City?

To bardzo proste:

KROK I – kontakt i wymiana informacji

 1. Sprawdź naszą ofertę na naszej stronie internetowej.
 2. Skontaktuj się z nami pisząc na adres: biuro@seniorcity.pl lub po prostu pod zadzwoń: 77 433 88 88.
 3. Nasz personel odpowie drogą mailową lub w trakcie rozmowy na Twoje pytania, a Ty przedstaw nam wszelkie informacje, jakie mogą być przydatne w związku z planowanym pobytem bliskiej Ci osoby w „Senior City”, przede wszystkim w zakresie stanu zdrowia fizycznego, psychicznego, oczekiwań, co do pobytu w naszym domu opieki, codziennych potrzeb bliskiej Ci osoby, przyzwyczajeń. To wszystko pomoże nam dobrze zrozumieć sytuację i przygotować najlepiej jak potrafimy otoczenie, zwłaszcza podczas pierwszych dni pobytu w domu opieki.
 4. Przyjedź do Senior City. Tylko osobista wizyta i naoczne sprawdzenie warunków w jakich zamieszka najbliższa Ci osoba, pozwoli Ci obiektywnie ocenić, czy masz do czynienia dokładnie z tym, czego oczekujesz.
 5. Podczas wizyty, nasz pracownik zaprezentuje Ci oferowane przez nas formy opieki, uwzględniające przedstawiony nam stan faktyczny. To ułatwi Ci podjęcie najkorzystniejszej wyboru.
 6. Otrzymasz również wszelkie dodatkowe informacje oraz uzgodnimy wspólnie termin przyjęcia do nowego dom bliskiej Ci osoby.

KROK II – przygotowanie dokumentów

 1. dokument tożsamości: np. dowód osobisty, paszport
 2. Wszelką dostępną dokumentację medyczną, w tym historię choroby oraz zalecenia lekarskie, wypisy z pobytów w szpitalach, opisy wykonanych zabiegów, operacji itp
 3. listę leków przyjmowanych przez seniora oraz sposób ich przyjmowania, jak również – w przypadku ich istnienia – informacje na temat prowadzonej rehabilitacji lub innych zabiegów, w tym wskazania medyczne.

Jeżeli nie posiadasz wszystkich w/w dokumentów, nie martw się. W „Senior City”, z uwagi na bezpieczeństwo naszych podopiecznych oraz stosowane procedury, osoba Ci bliska zostanie zbadana przez naszych lekarzy specjalistów, celem potwierdzenia stanu zdrowia oraz samodzielności życiowej seniora.

KROK III – wizyta w Senior City

Po zapoznaniu się z informacjami przekazanymi nam oraz po zapoznaniu się z otrzymanymi dokumentami, zapraszamy naszego przyszłego mieszkańca na spotkanie w Senior City, celem przedstawienia nowego domu oraz przyjaciół, jakich może mieć w Senior City. Zapoznamy przyszłego pensjonariusza z miejscem, personelem, innymi mieszkańcami, salami, klubami, programem zajęć i ofertą kulturalną,  i wieloma innymi ciekawymi miejscami, w jakich będzie mógł spędzać czas. W trakcie wizyty będziesz mogła (mógł) wybrać pokój, jak również ustalić, czy i jakie meble lub pamiątki z domu chce bliska Ci osoba wziąć ze sobą do domu opieki.

Podczas tego spotkania poprosimy o zgodę na rozmowę z naszym dietetykiem, celem dopasowania menu do stanu zdrowia oraz upodobań kulinarnych oraz wykonanie kilku podstawowych badań lekarskich, celem:

 1. uzyskania wiedzy o aktualnym stanie zdrowia
 2. „ustawienia” ilości i rodzajów lekarstw, jakie będą przyjmowane przez naszego mieszkańca – o ile leki takie muszą być przez pensjonariusza przyjmowane wg wskazań lekarza
 3. zapewnienia maksymalnej ochrony zdrowia

W trakcie wizyty zapoznamy Cię z regulaminem pobytu w domu opieki, przedstawimy regulamin wewnętrzny dla pracowników oraz procedury postępowania, a następnie wspólnie ustalimy formę, zakres niezbędnej opieki oraz ustalimy termin przyjęcia do „Senior City”. Otrzymasz również propozycję umowy pobytu w domu opieki, z którą możesz się zapoznać na miejscu lub w Twoim domu.

W przypadku zaistnienia potrzeby, pomożemy Ci w przeprowadzce do domu opieki własnym transportem.

Pamiętaj, że w każdej chwili nasz personel pomoże Ci w wypełnieniu wszelkich formalności. Wystarczy zadzwonić 77 433 88 88 lub napisać: biuro@seniocity.pl