Dom opieki Nysa

Dom opieki Nysa

img_4015_resize

Nasz dom opieki – Senior City – znajduje się w zabytkowym zespole Dworu Biskupiego w Nysie, w mieście, które od wielu lat jest znane jako Śląski Rzym. Dwór Biskupi jest najstarszym zabytkiem w historycznej Starówce Nysy, o którym zapiski/wzmianki  można znaleźć już w 1223 roku. Nasz dom opieki leży w centrum miasta na działce o powierzchni 13 302 m2 z własnym zespołem parkowym z około 8 000 m2 powierzchnią i około 36 000 m3 kubaturą zabudowy.

Historyczny Dwór Biskupi, pomimo jego położenia na Starówce, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego parku, otoczony fosą, i oferuje spokój, ciszę i niezakłócony pobyt naszych/przebywanie  gości. Powierzchnia łączna domu opieki wynosi ponad 5 000 m2, poza tym na powierzchni 2 600 m2 w historycznym Dworze Biskupim do dyspozycji naszych gości stawiamy m.in. restauracje, kawiarnie, ogródki kawiarniane, (na dziedzińcu), ogródki restauracyjne, (na dziedzińcu) Dworską Salę Balową, klub jazzowy, hotel.

Obecnie są przygotowywane dla naszych gości pokoje mieszkalne. W roku 2017 od maja do dyspozycji naszych gości będzie 100 pokoi mieszkalnych o wysokim standardzie. W bezpośrednim sąsiedztwie Dworu Biskupiego (ok. 50 m oddalone) znajduje się nowoczesne kina 3-D – rok budowy 2014, muzeum w Nysie w Pałacu Biskupim oraz liczne kościoły i park miejski.

Miasto Nysa oferuje niezliczone historyczne atrakcje, jak również również nowoczesny kompleks basenowy, piękne Jezioro Nyskie, ścieżki spacerowe, trasy nordic walking, ścieżki rowerowe.

Oczekujemy, że przyjęcia pierwszych klientów na przełomie maja/czerwca 2017 r.

więcej znajdziesz w menu głównym: http://seniorcity.pl/